SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७५/२/३० गते
  २१५८ पटक

  नेकपाका नेता राम कार्कीले झापा जिल्ला क्षेत्र नम्बर १ मा कांग्रेसका चर्चित नेता तथा प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्मालाई हराएर प्रतिनिधी सभा सदस्यमा विजयी भएका हुन्। सगरमाथा टेलिभिजनको कार्यक्रम एसटिभी च्याटमा कुराकानी गर्दै कार्कीले भने-‘यसपटक जनताले कम्युनिस्टलाई धेरै ठूलो मौका दिएको छ।यदि जनताको चाहना अनुसार काम गर्न सकिएन भने कम्युनिस्टहरु कहिल्यै उठ्न नसक्ने गरेर थला पर्छ।’ ‘दक्षिणपन्थी सोच राख्ने र जुझारु विचार बोक्नेहरू समेत एमाले-माओवादी पार्टी एकिकरण चाहान्थे।दुवै पार्टीसँग गौरवपूर्ण अतित छ तर वर्तमानमा दुवैमा बेहालतको स्थिती थियो।संस्था छैन,व्यक्तिहरु बाँचेका छन्।संस्था बोल्दैन व्यक्ति बोल्छन्।कमिटि प्रणाली ध्वस्त भएको छ। समाजवाद निर्माण गर्नको लागि जनतालाई बुझाउनु छ’,कार्कीले भने। नेपाली कांग्रेस पार्टी खत्तम भएको छैन।उसको आधार आज पनि रहेको कार्कीले बताए। ‘नेताहरु पधेर्नी गफ गरेर समय बिताइरहेका छन्।देश र जनताको हितमा उनीहरुले सोचेकै छैन।एउटा असल नेता बनौं भन्ने सोच नेताहरुमा छैन’,कार्की भन्छन्।

  ”राजालाई त नछाड्ने नेपाली जनता, यी नेता नसुध्रे चाँडै घोक्रेठ्याक लगाउँछन्”
  कार्कीले अगाडि भने-‘नेपाल आमा क्रान्तिकारी सन्तान जन्माउन उर्वर छिन्।अरु देशमा पच्चीस बर्षमा नआएको परिवर्तन नेपालमा पाँच बर्षमा आउँछ।किनभने नेपालमा सामन्तवादको जरा गहिरो ढंगले गाडिएन।नेपालमा दास युग थियो कि थिएन थाहाँ छैन। यहाँको हिन्दुवाद फरक हो।नेपालको हिन्दुवादलाई कट्टरतामा लैजान कोसिश भईरहेको छ, त्यो नेपालमा चल्दैन। त्यसको जरै छैन, कसरी चल्छ ? यो त बुद्धको देश हो। राजालाई सराद्धेमा पानी चढाउने जनताले महेन्द्रको छोरा ज्ञानेन्द्रलाई त छोडेनन् भने नेताले राजा बनेको स्वाङ गर्दा जनताले कतिदिन सहलान् ? अरु सबै पंचहरुले गरेको गल्तीको मूल्य ज्ञानेन्द्रले चुकाउनु पर्यो।त्यसैले नेताहरुले जनतालाई अवमूल्यन गर्नु नहुने कार्कीको भनाई छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  पर्वतका नीलकण्ठ उप्रेती भारत र उदयराज पाण्डे मलेसियाका लागि राजदूत

  काठमाडौँ । सरकारले भारतका लागि नेपाली राजदूतमा पर्वत जिल्ला स्थाइ घर भएका पूर्व प्रमुख आयुक्त...

  रमिलासँग मिलेर बाबुराम भट्टराईले बजारमा ल्याए धमाकेदार तीज गीत, खुमनले दिए साथ

  काठमाडौं । गायीका रमिला न्यौपानेले हिन्दुनारीको महान चाढ हरितालिका तीजलाई लक्षित गरेर ‘भुरुरु उडेको पुतली’...

  रामहरी जोशीको प्रतिकात्मक प्रश्न बजारमा

  स्वर्गीय नेता रामहरी जोशीको पुस्तक “प्रतिकात्मक प्रश्न” बजारमा आएको छ । त्रिवीका पुर्व उपकुलपति डक्टर...

  नेपालका एक मात्र बर्ड फ्लू बिशेषज्ञ डा. बस्नेतद्धारा ३३७ औं मोटिभेसनल स्पिच

  सानु घिमिरे । नेपालका एक मात्र बर्ड फ्लू बिशेषज्ञ एबं रामपुर क्याम्पसका प्राध्यापक डा होम...

  विश्वकप फुटबल २०१८: क्रोएसियालाई हराउँदै फ्रान्सले दोस्रो पटक विश्वकप फुटबलको उपाधि उचाल्यो

  एजेन्सी । क्रोएसियालाई हराउँदै फ्रान्सले  दोस्रो पटक विश्वकप फुटबलको उपाधि जितेको छ । आइतबार राति...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad