SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/१७ गते
  ९९ पटक

  बैकुण्ठ गिरी,  पर्वत । नेपाली लोकदोहोरी क्षेत्रमा एकछत्र राज गरिरहेका चर्चित सर्जक गायक तथा संकलन बिमलराज क्षेत्री पर्वतमा सम्मानित भएका छन् । लोक दोहोरीको क्षेत्रमा निरन्तर काम गरिरहेका र पर्वत जिल्लाको नाम लोकदोहोरी क्षेत्रबाट उच्च स्थानमा पर्याउन सफल भएको भन्दै क्षेत्रीलाई सम्मान गरिएको हो ।

  पर्वत जिल्लामा महिलाको मात्रै ब्यास्थापनमा सञ्चालनमा रहेको रेडियो दिदिबहिनी एफ एमको आठौं बार्षक उत्सव तथा पश्चिमाञ्चल स्तरीय महोत्सवको उद्घाटन कार्यक्रममा रेडियोले क्षेत्रीलाई नगद ११ हजार १ सय ११ रुपैया, दोसल्ला र सम्मान पत्रको साथमा सम्मान गरेको रेडियो दिदिबहिनीका अध्यक्ष तथा पुर्व साँसद कल्पना चापागाईले सुचनाकेन्द्र डटकमलाई बताएकी छन् ।

  पश्चिमाञ्चल स्तरीय महोत्सवको उद्घाटन शत्रको उद्घाटन गर्न आएका माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष तथा पुर्व प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डको हातबाट लोकगायक बिमलराज क्षेत्रीलाई सम्मान गरिएको हो । सम्मानपछि सुचनाकेन्द्र डटकमसँग कुरा गर्दै लोक गायक क्षेत्रीले आफुले गरेको कामको मुल्यांकन भएकोमा खुसी लागेको बताएका छन् । म पर्वत जिल्लामा जन्मिएको भएपनि लोक दोहोरीको क्षेत्रमा निकै मेहेनत गरेको छु गित संगितले नै मानविय चेतनालाई परिवर्तन गर्न र गित संगितको माध्यामबाट नै तोडिएका मुटुहरुलाई जोड्न सकिने बताउँदै क्षेत्री भने आफ्नै जन्मभुमीमा रेडियोले गरेको सम्मानले आफुलाई काम गर्ने उर्जा अझै थपिएको बताए ।

  जाउँन माया जाउ मेला हेर्न जाउँ स्वर्गद्धारी डाडैमा माया प्रिती लाउबाट गित संगितको यात्रा शुरु गरेका बिमलले बल्लै भो भेट, लुम्ले काडे जाउँ, जापान टोकियो, रानी घाटैमा, मधु बनैमा, अंगुर अमिलो, चसपारी चाम्रो, मध्यपश्चिम कि, चैतै दशै मेलैमा, औठी स्यमबरको, हिमाल सेतै छ, औठी कुशैको, डुल्छु रन वन, पर्वत मेरो गाउँ जस्ता सयौं गितहरुको कारण बिमलराज क्षेत्री गित संगितको दुनियामा निकै चर्चामा रहेका यीनै गितहरुको कारण बिमलले अफुलाई पछाडी फर्केर हेर्न नपरेको बताउँछन् । गित संगितमा उनको कृयाशिलता अझै बढ्दै जाओस । तथा सम्मानित भएकोमा सुचनाकेन्द्र डटकमको तर्फबाट पनि हार्दिक शुभकामना ।।।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  कृष्ण सुबेदि, अनिता पन्त र तुलसी कुवरको साझा प्रस्तुति “मेरि बुडि को बुद्दि” तहल्का पिट्दै (भिडियाेसहित)

  बिस्तारै बिस्तारै हरितालिका तीज २०७५ नजिकै आईसकेको छ धेरै कलाकारले धेरै थरिका तीज गीतहरु बजारमा...

  चुनाव हारे पनि जनताको मन जित्दै पूर्व सांसद जोशी, घरदैलोमा नै पूगेर सहयोग हस्तान्तरण गर्दै…

  पर्वत । पूर्व सांसद तथा नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य अर्जुन प्रसाद जोशीले जनताको घरदैलोमा पूगेर...

  लाैन तुइन हटाइ पुल वनाइदेउ रेल आउनु अघि : निर्मल पौडेल एन.पि घायल

  तुइन हटाइ पुल वनाइदेउ रेल आउनु अघि । जोखीम वस्ती सार्देउ पहिरो भेल आउनु अघि...

  बिहादी गाउँपालिका वाड न. २ बर्राचौरमा खानेपानीको समस्या, के गर्दैछन् चुनाव जितेकाहरु

  अमृत भट्टराई, पर्वत । पर्वतको दक्षिण भेगमा पर्ने बिहादी गाउँपालिका वाड न. २ बर्राचौरमा खानेपानीको...

  डा.केसीको बालहठप्रति टिप्पणी आवश्यक छैन, प्रहरीमाथिको आक्रमणको जिम्मा कसले लिन्छ ?

  काठमाडौं। मेडिकल शिक्षा सुधारको माग गर्दै १६ असारदेखि अनशनरत डा. गोविन्द केसीलाई सरकारले बल प्रयोग...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad