SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/१०/११ गते
  ३३७ पटक

  पर्वत । बिगत केहि बर्ष यता पर्वत जिल्लालाई नेपाल कै लामा र अग्ला पुलहरुको जिल्ला भनेर चिनिन थालेको छ । यस्तैमा अग्ला र लामा पुलले चिनिएको पर्वत जिल्लामा फेरि अर्को अग्लो र लामो झोलुंगे पुल निर्माण हुने भएको छ ।

  कुश्मा नगरपालिका ७ खरेहाको डिलबाट ज्ञादिको अधिकारी फाँट जोड्ने जिल्लाको चौंथो अग्लो झोलुङ्गे पुल निर्माण कार्य शुरु भएको हो । आगामी १८ महिना भित्र नै झोलुंगे पुल निर्माण गरिसक्ने गरी पुल निर्माणको कार्य अगाडी बढाईएको हो ।

  कुल १ करोड ९१ लख ४ हजारको लागतमा निर्माण हुन लागेको उक्त झोलुङे पुल निर्माणको जिम्मा मुक्तिनाथ निर्माण सेवा प्रा.लि. ले लिएको छ । ३ सय ५९ मिटर लामो हुने उक्त पुलको उचाई खोलाको सतहबाट १ सय २८ मिटर रहेको निर्माण समितिका सचिव कष्ण प्रसाद शर्माले सुचनाकेन्द्र डटकमलाई बताए ।

  मोदी खोलामा निर्माण हुन लागेको उक्त पुल निर्माण पश्चात कुश्मा नगरपालिका र फलेबास नगरपालिकाका करिब ३ हजार नागरिक प्रत्यक्ष लाभान्वित हुनेछन् । पुल निर्माण कार्य तिब्र गतिमा अगाडी बढिरहेकोले समयमा नै पुल निर्माण कार्य सम्पन्न हुने सचिव शर्माको बिश्वास छ ।

  पर्वतमा कुश्मा ज्ञादी, बडागाँउ कैँया, देविस्थान कुर्घा र बडागाँउ(मुडीकुवा जोड्ने अग्ला र लामा पुलहरु निर्माण भईसकेका छन् । यी मध्ये पर्वतको कुश्मा बडागाँउ देखी बाग्लुङको बलेवा कैया जोड्ने कालीगण्डकी माथी बनेको पुल नेपालको सर्वाधिक अग्लो पुल हो ।

  यहाँ निर्माण भएका अग्ला र लामा पुलहरु हेर्न अहिले नेपालका साथै बिदेशबाट आउने आन्तरीक तथा बाह्य पर्यटकको घुईचो नै लाग्ने गरेको छ । अग्ला र लामा पुलहरुले जिल्लाको पर्यटन प्रर्बद्धनमा समेत टेवा पुगेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  पर्वतको कालीगण्डकी एकेडेमीमा छात्राबृत्तिमा पढ्दै आएकी अञ्जली पुरी नेपाल टप

  पर्वत /यस बर्षको एसइइ परिक्षामा पर्वतको कुस्माबजार स्थित कालीगण्डकी एकेडेमीकी छात्रा अञ्जली पुरीले नेपाल टप...

  एसइई नतिजा: दुई लाख विद्यार्थीलाई भर्ना पाउन कठिन, कस्तो छ ११ कक्षा भर्ना हुने मापदण्ड ?

  काठमाडाैं । ०७४ को माध्यमिक शिक्षा परीक्षा कक्षा १० (एसइई)को नतिजा सार्वजनिक भएको छ । एसइईमा...

  कपिलवस्तुलाई भ्रष्टाचार मुक्त बनाउनु पर्छ : पुर्व उप प्रधानमंत्रि रायमाझी

  मनिष गुप्ता, कपिलवस्तु । नेकपा नगर कमेटी कृष्णनगरले अयाेजना गरेकाे कार्यकर्ता भेलामा पुर्व उप प्रधानमंत्रि...

  आषाढ १० गते आईतबार जुन २४ को राशिफल, माता पाथीभराले सबैको रक्षा गरुन

  मेष (चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ) – प्रेममा सफलता प्राप्त हुनेछ...

  खप्तडी वस्न्यात (बस्नेत) युवा समाज केन्द्रीय महासचिवमा रविन वस्नेत निर्वाचित….

  सम्राट जिसी रुपन्देही । खप्तडी वस्नेत युवासमाजको अाज प्रथम अधिवेशन काठमाडौंको बत्तिस पुतलि स्थित Big...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad